Bulletin svazu

21. letní kemp s velmistrem Hwangem

13. 9. 2023 Martin Zámečník

Ve dnech 1. – 6. srpna proběhla již tradiční akce Letní kemp s velmistrem Hwangem, kterou pro všechny taekwondisty pořádá škola GBHS. Tentokrát se účastnili studenti z anglických, ukrajinských, švýcarských a českých škol ITF. Kromě pořádajícího GBHS byly vidět mezi účastníky i školy Sonkal, Pardubice, Kangsong, Chonji nebo Dangun. Jménem organizačního výboru děkuji téměř 80 účastníkům akce za krásně strávené dny v našem novém beztahovském centru.

Většina tréninků byla zaměřena jako vždy na přípravu pro danové zkoušky pod osobním dohledem nejenom hlavního zkušebního komisaře velmistra Hwanga, ale i našeho vzácného hosta velmistra Wayna Browna z Anglie. Z dalších mistrů je třeba jmenovat především mistra Paula Knightona, který se svou tradiční výbavou malých a velkých jehel staral také o zdraví účastníků. Intenzivní příprava účastníků se také odrazila na závěrečných danových zkouškách, často s hodnocením 66 nebo i 67. Nezvykle velkého poděkování se mi dostalo tento rok také od barevných pásků, pro které je kemp jedinečná akce, kde si i začátečník může zacvičit s českými i zahraničními mistry a velmistry.

Kempisté jsou však živi již desetiletí nejen tréninky, ale i ostatními aktivitami na kempu. Mezi top momenty kempu patřily jistě lekce korejské kuchyně vedené manželkou velmistra Hwanga. Tentokrát jsme připravovali dva tradiční zástupce korejské kuchyně kimbap a kimchi (okurkové) a přitom zdatně ochutnávali dovezené výtvory paní mistrové – salát z kapradí, studené nudle a hlavně tradiční zelné kimchi, kdy desetikilový kýbl zmizel jak pára nad hrncem.

Na výletech jsme navštívili skanzen ve Vysokém Chlumci, neuvěřitelný viklan Husova kazatelna, Šternberský zámek Jemniště s rozlehlým parkem a neméně rozlehlou výbornou cukrárnou. Nicméně jako historiemilovný taekwonďák se obávám, že pro některé byla největším zážitkem návštěva těžko překonatelného olbramovického stánku se zmrzlinou nebo večerní grilovačka s točeným pivem:)))

Léto pokračuje a už teď se mi stýská po klidné ale akční atmosféře kempu. Pokud přežiju další tři GBHS letní soustředění, každé hrubě přesahující 100 účastníků, mohu slíbit, že příští rok se opět uvidíme. Už se na Vás těším!

mistr Martin Zámečník
vedoucí klubu GBHS

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI