Bulletin svazu

Celorepublikové setkání mladých taekwondistů v Brně

24. 6. 2023 Jan Weidlich

V sobotu 17. 6. 2023 se v Brně potkali nadějní bojovníci a bojovnice ze středisek talentované mládeže z celé České republiky. Poměřovali své síly ve třech soutěžních disciplínách – technické sestavy, sportovní boj a speciální techniky. Vzhledem k počtu závodníků soutěž probíhala ligovým systémem, v bojích a sestavách se tedy v rámci jednotlivých skupin utkali závodníci systémem každý s každým. Celkem se o vzácné kovy ucházelo 97 závodníků ze všech 6 středisek. Soutěž v novém, jednodenním, formátu běžela plynule, ranní část byla především ve znamení technických sestav, odpoledne soutěž uzavíraly boje a od 12. hodiny probíhala na ringu č. 4 průběžně soutěž v speciálních technikách. Novinkou letošního roku byla možnost vážení jednotlivých středisek, resp. jejich členů s předstihem až 72 hodin přes samotnou soutěží a to přímo v místě jejich působení, nebo v místě přípravy jejich členů. Po domluvě se soutěžním oddělením tuto možnost zajišťovalo oddělení rozhodčích a dedikovaní rozhodčí v daných regionech. S pomocí dobrovolníků a svazového portálu tak poprvé proběhlo vážení většiny závodníků pro disciplínu sportovní boj mimo místo závodu a po vyhodnocení této novinky budeme diskutovat o jejím možném využití u ostatních soutěží ve svazovém kalendáři. Harmonogram předpokládal ukončení soutěže okolo 17:30 a díky dobře organizované práci všech rozhodčích se podařilo harmonogram dodržet, na některých rinzích soutěž skončila i s mírným předstihem v řádu minut a tak se po vyhlášení nejúspěšnějších škol a závodníků mohli rozjet všichni do svých domovů a užít si zasloužené medaile a poklid sobotního večera místo obvyklého návratu v pozdních večerních hodinách.

A jak to všechno dopadlo?

V pořadí jednotlivých středisek se umístila na první místě STM Jižní Morava s 11 zlatými medailemi, pomyslnou stříbrnou příčku si odvezlo STM Praha II s 10 zlatými medailemi a celkově třetí se umístilo STM Praha I s 9 zlatými medailemi.

V individuálním hodnocení nejúspěšnějších závodníků to pak dopadlo následovně:

  • nejúspěšnější starší žák Lukáš Macháň a starší žákyně Linda Trčková, která vyhrála všechny 3 disciplíny (oba STM Jižní Morava)
  • nejúspěšnější mladší junior Nguyen Hoang Quan (STM Praha I) a mladší juniorka Eliška Trčková (STM Jižní Morava)
  • nejúspěšnější starší junior Lukáš Sekera (STM Praha II), který, stejně jako Linda v žákyních, vyhrál všechny 3 disciplíny, a starší juniorka pak třebíčská Petra Krčálová (STM Jižní Morava)
Jan Weidlich
Propagační oddělení svazu

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI