Bulletin svazu

Česká ženská reprezentace úspěšná na King of taekwon‑do v Řecku

18. 12. 2019 Jan Mraček

V řecké Soluni proběhla tento víkend (13. až 15. 12. 2019) jedna z největších soutěží taekwonda ITF na světě, a to každoroční King of taekwon‑do.

Již 7. ročník přivítal 1.400 závodníků ze 14 zemí. Za český národní tým letělo na tento mezinárodní turnaj celkem 6 vybraných seniorských reprezentantek a hlavní trenér české reprezentace, Mgr. Jan Mraček.

Soutěž začala tradičně disciplínou technické sestavy, kde se nakonec na 3. místech umístily Veronika Kokášová (2. dan) a Jana Kovářová v kategorii 3. dan.

Ve druhé soutěžní disciplíně, kterou je sportovní semikontaktní boj, se nám také dařilo.

Na bronzovém stupínku skončila Kateřina Kolářová ve váhové kategorii do 67 kg, finálovou účast a stříbrné medaile vybojovaly Jana Kovářová ve váhové kategorii do 62 kg, Martina Kopecká ve váhové kategorii do 57 kg a Veronika Kokášová ve váhové kategorii do 72 kg.

Vítězkou ve své váhové kategorii nad 77 kg se zde stala naše Tereza Štekerová, která tak zde vybojovala z naší výpravy jedinou zlatou medaili pro Českou republiku.

V následném sportovním boji týmů české reprezentantky ve finále podlehly domácím Řekyním poměrem 6:3.

Neděle pro nás byla již odpočinková a po obědě jsme se všichni vydali na cestu domů.

Děkuji holkám za skvělou reprezentaci a za skvělé výsledky, které i v tak malém počtu zde dokázaly vybojovat.