Bulletin svazu

Mistrovství Evropy 2023 – den čtvrtý

22. 4. 2023 Jan Weidlich

Dopoledne začalo semifinálovým soubojem českých Matějů, ze kterého vyšel vítězně Matěj Mišovic, který to pak v průběhu dalších zápasů dotáhl na fantastický výsledek – další zlato pro ČR a pro Matěje titul Mistra Evropy ve sportovním boji starších juniorů do 69 kg. Matěj Bacílek získal pro ČR další bronz, takže stupně vítězů v disciplíně sportovní boj starších juniorů do 69 kg ozdobila dvakrát česká vlajka. Karla Šrubařová pokračovala v boji ve své kategorii do 58 kg. V semifinále její postup bohužel zarazila vítězka celé kategorie Řekyně Kalliopi Stefanoudaki a Karle nechala „jen“ bronz. Nutno ale podotknout, že boje ostravské bojovnice patřily k těm pohlednějším na zdejším ME a krásné třetí místo měla Karla opravdu vydřené.

Čtvrtý den dobíhaly na ringu 7 speciální techniky a silové přerážení, kde nám ženský tým udělal ohromnou radost a získal titul Mistryň Evropy ve speciálních technikách. Ohromnou radost pak na ringu 7 doplnilo ještě druhé místo v individuální soutěži ve speciálních technikách Petry Jíchové a bronz Jany Pokojové a posledně jmenovaná vzápětí přidal do své soukromé sbírky ještě vydařené stříbro ze silového přerážení. Sbírka medailí z ringu 7 dokonce vykouzlila i úsměv na jinak stále zamyšlené tváři Jany Pokojové a, spolu s bronzem mužského týmu ve speciálních technikách, uzavřela dění na tomto ringu. Závěr dne ještě okořenil individuálním stříbrem ze sportovního boje veteránů do 87 kg velešínský František Jeřábek.

Česká republika tím pádem odcházela ze čtvrtého dne s 2 zlatými, 3 stříbrnými a 5 bronzovými medailemi a zase kousek odskočila od čtvrtého Bulharska, které nám medailově dýchalo na záda v celkovém pořadí zemí. Po čtvrtém dni tak ČR zůstává 3. v celkovém pořadí.

Jan Weidlich
propagační oddělení svazu

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI