Bulletin svazu

Mistrovství Evropy 2023 – den třetí

21. 4. 2023 Jan Weidlich

Hned ranní start byl velmi zajímavý, protože se utkala Pavla Hvězdová ve sportovním boji s Charlotte Nicksonovou, která nastupovala do zápasu jako favoritka. Zatímco v předešlý večer se Pavla trápila s Bulharkou, tak ráno byla jako vyměněná a jak se říká – ráno moudřejší večera, Charlottu čekalo překvapení a Pavlu vítězství ve skvělém boji.

V dopoledních hodinách se rozeběhl také sportovní boj ve velmi zajímavé a dynamické mužské kategorii do 85 kg. Ve dvou skupinách této váhové kategorie rozjeli svůj boj Stepan Knyshov a Ondřej Postl. Oba ze svých skupin zcela zjevně postupovali do společného finále. První jmenovaný prošel do semifinále, ve kterém však knockautoval řeckého borce a další boj tak pro něj skončil červenou kartou. Jeho výkon byl odměněn bronzem. Ondřej Postl následně ve finále porazil řeckého soupeře a získal poprvé za svoji kariéru titul seniorského Mistra Evropy ve sportovním boji. Soupeři z něj museli být zoufalí, protože poslední dva zápasy rozhodoval v posledních cca 20 vteřinách. Výbuch radosti po jeho vítězství byl neskutečný a i Ondra těžko skrýval emoce, na svůj titul čekal od roku 2019. První zlato dalšího dne a další titul Mistra Evropy pro Českou republiku byl na světě.

Zatímco Ondřej válcoval své řecké soupeře, na vedlejším ringu se praly ženy do 67 kg. Anežka Viktorie Čurdová ukořistila bronzovou medaili ve váhové kategorii do 67 kg a na druhém konci haly v ten samý okamžik bojovala také Jana Pokojová ve váhové kategorii do 72 kg. I jí se podařilo postoupit přes Ukrajinku až do boje o 3. místo, který vyhrála a připsala tak, spolu s Anežkou, na konto ČR další bronz.

Chvíli po nich pak nastoupily ve váhové kategorii do 57kg další dvě ženské bojovnice – Veronika Rožboudová a Aneta Nekorancová. Druhá jmenovaná podepsala také bronzový účet naší výpravy a vylepšila tak celkové skóre v počtu 3. míst. V odpoledních hodinách pak začaly i sportovní boje juniorů a juniorek a na obrazovkách se objevily rozpisy pro sportovní boje starších juniorů do 69 kg, kde se začali prokousávat pavoukem Matěj Bacílek a Matěj Mišovic, uvidíme, jestli se spolu nepotkají zítra ve vzájemném boji. Stejně tak nastoupila na své soupeřky Karla Šrubařová a zítra ji čeká pokračování. Přidá ke svému stříbru z technických sestav další vzácný kov i ze sportovního boje?

Na sedmém ringu pak během dne postupně přešly speciální techniky do silového přerážení a probíhaly po celý zbytek dne jak pro seniory, tak i pro seniorky a to jak v jednotlivcích, tak i v týmech. No a co nám nadělil ring č. 7 v závěru dnešního dne s pořadovým číslem 3? Seniorky si vybojovaly fantastické týmové zlato v silovém přerážení, k tomu se přidala naše jediná veteránka Lada Weidlichová, která obhájila loňský titul Mistryně Evropy v disciplíně wiryok a v individuálním silovém přerážení zabodoval ještě František Jeřábek, který si tak vynahradil nevydařenou nominační techniku v týmovém přerážení a přidal do své sbírky individuální bronz.

No a jak vypadá celková medailová bilance českého týmu po 3. dni? 10 zlatých, 7 stříbrných a 15 bronzových medailí staví ČR (41 závodníků) zatím na celkové 3. místo za výpravami Řecka (128 závodníků) a Ukrajiny (177 závodníků). Před námi je den čtvrtý…

Jan Weidlich
propagační oddělení svazu

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI