Bulletin svazu

Oblastní soutěž poprvé v Lišově

8. 6. 2023 Jan Chaloupka

Trochu netradičně, a to v neděli 4. června 2023, se uskutečnilo další kolo jihočeských oblastních závodů. I přes to, že se závody konaly v neděli a ještě takto ke konci školního roku, do Lišova dorazilo 61 závodníků ze všech jihočeských škol – Třeboň, Velešín, Tong-Il a Pedagog z Českých Budějovic a samozřejmě domácí NOMO.

V pátek a sobotu před závody se také konalo školeních svazových rozhodčích. A někteří z nich si mohli tak nové vědomosti okusit rovnou i v praxi. Soutěž probíhala již tradičně v technických sestavách jednotlivců i týmů a také v disciplíně úderů. Celá soutěž probíhala v systému skupin, tedy „každý s každým“ a tak si všichni zazávodili. Každý závodník si nakonec odvezl medaili. Vše mělo velice hladký průběh, na který dohlížel a dodával i velice dobré podněty pan Jaroslav Vomáčka, vedoucí školy Hwa-Rang. Tímto mu velice děkujeme.

Pro všechny z nás bylo toto setkání něčím přínosné. Nové zkušenosti, které nám jistě pomohou příští setkání posunout o další level výš, jsou velice důležitým prvkem, jak dát o taekwondo v jižních Čechách ještě více vědět.

Jan Chaloupka ml.
ředitel soutěže

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI