Bulletin svazu

Soustředění státní reprezentace ČR v taekwondu ITF

6. 10. 2023 Adam Chlebek

Ve dnech 22. – 24. 9. 2023 se uskutečnilo po delší pauze reprezentační soustředění. Cílem bylo pozorovat reprezentanty, jak si poradili se svou formou přes prázdniny.

V pátek po příjezdu se začalo hned zostra, a to rovnou v chráničích. Pár nácviků hlavně na ruce a následovalo matsogi. V sobotu v 7:30 ráno sraz venku a šlo se běhat. Jedna skupina 6 km, druhá skupina (mladší a holky) 3,5 km. Po běhu ihned doplnit energii snídaní a v 9:30 sraz v tělocvičně. V dopoledním tréninku jsme se vrhli na sestavy, druhá polovina na speciální techniky. Pak se skupiny prohodily a poslední hodinu jsme opět věnovali nácvikům a matsogi. Na odpoledním tréninku již byla patrná únava, a tak zahřátí proběhlo hrou. Následovaly lapy s důrazem na otočky. Poté v chráničích zaměření se na strategické situace a následovalo opět matsogi. V neděli ráno opět před snídaní v 7:00 výběh. Dopolední trénink vedl velmistr Hwang Ho‑jong, který s reprezentanty procvičil technické sestavy od Chon-Ji po Ge-Baek.

Naše reprezentanty čeká SLO Open ve Slovinsku, potom Pohár svazu, MČR dan a na závěr roku výběr pojede do Řecka na King of Taekwon‑do.

Adam Chlebek
trenér seniorek

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI