Bulletin svazu

Výherci 13. svazového online taekwon‑do tréninku ze 17. 1. 2021

19. 1. 2021 Marek Lazor

V neděli 17. ledna 2021 od 18:00 hodin jste měli všichni možnost podruhé v novém roce 2021 si opět společně zacvičit a snad se naučit něco nového na 13. svazovém online taekwon‑do tréninku. Ty na základě aktuálního stavu v České republice pokračují plynule i v novém roce 2021.

60 minutový trénink vedl další český mezinárodní instruktor taekwonda, a to Michal Opuszynski (6. dan), vedoucí a hlavní trenér Školy Taekwon‑Do ITF Kangsong z Hlučína, kterého můžete znát mimo jiné také jako jednoho ze dvou českých členů mezinárodního exhibičního týmu ITF na Mistrovství světa taekwonda WTF v roce 2015 v ruském Čeljabinsku.

Celý nedělní trénink, který byl určen nejen členům našeho svazu, ale i dalším zájemcům z řad veřejnosti nebo jiných zemí, byl zaměřen na aktivní cvičení, kde nechyběla rozcvička, zahřátí, nácvik vybraných kopů i s vysvětlením správného provedení. Nakonec zbylo trochu času i na krátkou lekci sebeobrany.

Podívejte se na záznam celého tréninku:

Tréninku se zúčastnilo skoro 300 studentů ze 24 svazových škol a klubů taekwonda, přičemž v průměru bylo připojeno v jeden okamžik 60 – 70 osob. Tréninku se zúčastnili také zájemci z Polska a Slovenska.

Součástí i tohoto tréninku byla opět soutěž, a to vůbec poprvé o 3 originální svazové nákrčníky s motivem cvičení taekwonda.

Do soutěže se v průběhu tréninku správně přihlásilo přesně 120 cvičenců, přičemž skoro všichni všichni byli také členové našeho svazu.

Největší zastoupení na tomto tréninku měla tentokrát škola Taekwon‑Do ITF Ge-baek Hosin Sool, a to rekordních 30 studentů, před školami Na-Mu (12), Velešín (8), Tong-il (7) a a Sabom (7).

Všem účastníkům soutěže jsme proto přidělili pořadové číslo podle toho, kdy se do soutěže přihlásili od 1 do 120. Následně jsme na internetu provedli losování na on-line generátoru náhodných čísel tak, že jsme provedli prvních 10 zkušebních losování a následně provedli ostré 11, 12 a 13 losování. Z těchto ostrých losování tentokrát vzešla čísla 80, 82 a 48.

Nyní již tedy můžeme zveřejnit první 3 svazové výherce originálního nákrčníku s motivem taekwonda, kteří budou tento nákrčník zanedlouho vlastnit a jsou jimi:

1. Vendula Duspivová, Škola Taekwon‑Do ITF Velešín
2. Tomáš Vondřejc, Škola Taekwon‑Do ITF Tong-il České Budějovice
3. Lenka Vavřínová Rezlerová, Škola Taekwon‑Do ITF Na-Mu

Všem výhercům gratulujeme, nákrčníky všem zašleme tento týden poštou.

Navíc jsme opět, abychom podpořili pořádající školu, vylosovali stejným postupem ještě jednoho výherce, a to výhradně pouze z účastníků pořádající školy (tedy 1 z 4 účastníků školy taekwonda ITF Kangsong). Tímto speciálním výhercem se stal cvičenec s číslem 4, a to:

4. Adam Gola, Škola Taekwon‑Do ITF Kangsong

Věříme, že se Vám online svazové tréninky a semináře líbí, můžete se na ně také na svazovém YouTube kanále kdykoli znovu podívat a zacvičit si.

Tuto neděli na Vás čeká další, v pořadí již 14. online seminář taekwonda ITF, který bude mít pro velkou část z Vás další výrazný benefit.

Český svaz Taekwon‑Do ITF ve spolupráci s Technickým oddělením svazu připravuje alternativu za klasické regionální technické semináře, které nyní nemohou probíhat. Tyto budou probíhat prozatím také online formou a povede je velmistr Hwang Ho‑jong nebo čeští držitelé 7. danu. Tyto semináře budou trvat minimálně 90 minut a docházka z nich bude všem účastníkům od 2. kupu uznaná do svazové docházky.

Ing. Marek Lazor
prezident Českého svazu Taekwon‑Do ITF

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI