Bulletin svazu

Vyhlášení celoročního žebříčku Českého svazu taekwon‑do ITF za rok 2019

24. 2. 2020 Kamil Šamal

V sobotu 29. února 2020 od 20:00 hodin proběhne v kongresovém sále Sportovního centra v Nymburce slavnostní předání ocenění vítězů Žebříčku Českého svazu taekwon‑do ITF 2019 – Top ten liga.

Tím zveme nejen všechny oceněné žáky, žákyně, juniory, juniorky, seniory i seniorky, ale taky i vedoucí nebo zástupce oceněných škol a všechny členy svazu, rodiče i zahraniční návštěvníky Czech OPEN k oficiálnímu předání cen. Žákům se podobně jako loni předá ocenění v sobotu ráno při slavnostním nástupu dalšího ročníku mezinárodní soutěže Czech OPEN.

V loňském roce se poprvé v žebříčku započítávaly také medaile ze speciálních technik a silového přerážení.

Oceněni budou jednotlivci ve všech věkových kategoriích.

• junioři a senioři – poukaz za 500,- Kč na nákup u sponzora IPPON, 10% sleva na Backfist fight camp 2019, památeční plaketa

Vítěz v samostatné disciplíně technické sestavy: dobok firmy Backfist, památeční plaketa

Vítěz v samostatné disciplíně sportovní boj: zavřené rukavice 10 oz. firmy Backfist (nebo chrániče nohou), památeční plaketa

Celkem tedy 5 ocenění v každé věkové kategorii.

Dále bude oceněn nejlepší výkon roku 2019 (bodový zisk) velkým putovním pohárem a poukazem v hodnotě 2000 Kč na nákup u sponzora Backfist.

Oceněné budou také nejúspěšnější školy taekwonda ITF za rok 2019

Školy získávají body za umístění svých závodníků v Top 10 každé věkové kategorii:

1. místo (15 bodů), 2 (12), 3 (9), 4 (7), 5 (6), 6 (5), 7 (4), 8 (3), 9 (2) a 10. místo za jeden bod.

V případě rovnosti rozhoduje počet prvních, poté druhých a pak ještě třetích míst. Pokud dochází stále ke shodě, rozhodnou pomocné body. A pokud nerozhodnou ani pomocné body, jedná se o dělené umístění.

1. místo celkového pořadí technických sestav a sportovního boje: 5 kompletních sad červených a 5 kompletních sad modrých chráničů firmy Backfist, velký putovní pohár a památeční plaketa

2. místo celkového pořadí technických sestav a sportovního boje: poukaz za 2.000,- Kč na nákup u sponzora Backfist a památeční plaketa

1. místo celkového pořadí škol z výsledků technických sestav: poukaz za 2.000 Kč na nákup u sponzora Backfist a památeční plaketa

1. místo celkového pořadí škol z výsledků sportovního boje: poukaz za 2.000 Kč na nákup u sponzora Backfist a památeční plaketa

1. místo celkového pořadí škol pro jednotlivé věkové kategorie z výsledků technických sestav i sportovního boje: poukaz za 1.000,- Kč na nákup u sponzora Backfist a památeční plaketa

2. a 3. místo celkového pořadí škol pro jednotlivé věkové kategorie z výsledků technických sestav i sportovního boje: památeční plaketa

Celkem se ocenění můžou těšit na ceny v hodnotě přesahující 150 000 Kč!

A kdo se může těšit na všechny ty krásné ceny?

Začneme kategorií mladší žáci.

Tam to bylo vyrovnané až do posledního závodu a opět se ukázalo, že i menší turnaje se oplatí objíždět. Na posledním turnaji roku se o celkové prvenství utkali Vojtěch Dostál z Karviné a Štěpán Ševčík z Třeboně v přímém souboji.

Nakonec dosáhli oba shodného počtu bodů 34,5 bodů, a tak musel rozhodnout počet zlatých medailí. Nejlepším mladším žákem se tak za rok 2019 stal karvinský borec, kterého na třetím místě doprovází jeho oddílový kolega Dominik Bartoň.

V technických sestavách se stal nejlepším mladším žákem Štěpán a v boji Vojtěch.

I v mladších žákyních to byl vyrovnaný souboj. Obzvlášť, když se brněnská Eliška TrčkováPetrou Heyduškovou ze Silly pravidelně utkávaly ve stejné váhové kategorii. Nakonec Se radovala brněnská bojovnice a obhájila své prvenství z roku 2018.

Na třetím místě skončila sestra Elišky, Linda Trčková. Dobok i rukavice za sestavy a boj si odnese z Nymburku Eliška.

Nejlepším klubem v této věkové kategorii byla Karviná před Brnem a Sillou.

Ve starších žácích to byl souboj mezi frýdeckým Markem Dudou a Tomášem Golou z Hlučína. Oba neměli konkurenci v boji ve svých váhových kategoriích a Tomáš ani ve speciálních technikách. Nakonec však díky své univerzálnosti se ziskem 48 bodů Marek. Tomáš s 41 body si udržel odstup od třetího místa, které vybojoval Matěj Bacílek ze Silly.

Technické sestavy opanoval Tadeáš Dobrovolný z Českých Budějovic a boje Marek.

Ve starších žákyních to byla naopak poměrně jednoznačná záležitost. Nikola Kaprálová ze školy Nomo zvítězila s velkým náskokem před karvinskou Klaudií Štellnerovou a Adélou Ševčíkovou ze Silly. Nikola vyhrála v disciplíně sportovní boj, Adéla v sestavách.

Nejúspěšnější školou v této věkové kategorii se stala Třeboň před Sillou a Karvinou.

Mezi mladšími juniory to byla také jednoznačná záležitost.

Lukáš Pavelek z Opavy nedal nikomu šanci se přiblížit na dostřel a s 62 body se stal nejlepším mladším juniorem v ČR. Druhou příčku obsadil Ondřej Faltin ze Sonkalu a třetí pozici vybojoval Michael Kaňka z Českých Budějovic.

První dva si rozdělili i titul v jednotlivých disciplínách. Sestavy vyhrál Ondřej a sportovní boj Lukáš.

To souboj mezi mladšími juniorkami byl velice vyrovnaný.

A opět rozhodoval poslední turnaj v roce, pořádaný školou Sonkal. Nakonec karvinská Anna Marie Tvrdíková i ostravská Karla Šrubařová získaly shodně 39 bodů. O vítězství Anny tak rozhodl větší zisk zlatých medailí. Třetí příčku obsadila velice těsně Karolína Holcová z Milovic.

Titul z technických sestav získala Apoléna Ponížilová z Namu a ze sportovního boje Klára Šebestová z Karviné.

Karviná vyhrála tuto věkovou kategorii před Opavou a Sonkalem.

Mezi staršími juniory si po celou sezónu držel náskok Dominik Pospíšil ze Silly a ten si i udržel na konci sezóny. Souboj o druhé místo byl velice vyrovnaný, ale nakonec druhou příčku o bod obsadil Jan Veškrna ze Sonkalu před Jakubem Tvardkem z Karviné.

První a druhý si i rozdělili vítězství v jednotlivých kategoriích. Sestavy vyhrál Dominik, sportovní boj Honza.

To mezi staršími juniorkami se měnilo vedení skoro každý závod.

Velice vyrovnaný souboj a titul vyhrála Veronika Rožboudová z Třeboně před Petrou Jíchovou ze Silly. Třetí příčku obsadila Anežka Čurdová z Třeboně. Sestavy vyhrála Veronika, boj pak Anežka.

Celkem ve věkové kategorii starší junioři a juniorky byla nejúspěšnější škola Silla před Třeboní a Karvinou.

Poslední věková kategorie je ta nejstarší, senioři, ve které jsou přidáni i veteráni.

A perfektními výkony v reprezentaci, jak na ME, tak i na MS si titul vybojoval Zdeněk Rubeš z Českých Budějovic. Boj o druhou příčku byl velice vyrovnaný. Nakonec o bod byl úspěšnější karvinský Adam Chlebek před Jiřím Novákem ze Sonkalu.

Zajímavostí je, že sestavy vyhrál až celkově osmý Jiří Faltin ze Sonkalu. Boj nemohl opanovat nikdo jiný, než mistr světa, Vojtěch Fiala z Třebíče.

Žádné drama nedopustila Tereza Štekerová ze Sonkalu a jednoznačně vyhrála titul nejlepší seniorky potvrzený i výkonem roku, kdy v roce 2019 nasbírala 65 bodů. Hana Císařová z Velešína obsadila druhou příčku a Veronika Kokášová ze školy Hwarang třetí. V sestavách zvítězila Hanka a v boji Tereza.

Nejúspěšnější školou v této věkové kategorii se stal Sonkal před Velešínem a školou Tong-il České Budějovice.

Pozici nejúspěšnější školy obhájila severomoravská škola z Karviné se 131 body. Na druhou příčku poskočila škola Silla s 83 body. Třetí příčku, stejně jako loni, obsadil Sonkal s 61 body. Aspoň jedno umístění v top ten obsadilo 22 škol.

Prvenství v technických sestavách vybojovala škola Silla se 101 body. Druhé místo uhájila těsně škola Sonkal před školou Namu.

V boji obhájila Karviná se 133 body před Třeboní a Brnem.

Gratulujeme všem vítězům, kteří se můžou těšit na krásné ceny od sponzorů IPPON a Backfist, kterým mockrát děkujeme.

Ceny budou slavnostně předány v Nymburce na Czech Open 2020.

Sezóna 2020 se už rozjela a my máme za sebou první závody a body do žebříčku. Všem držíme pěsti.