Bulletin svazu

Začátek nového školního roku a pohyb pro každého aneb cvičí táta, máma, děti i dědeček

1. 9. 2023 Jan Weidlich

Stejně jako každý rok, ani letošní září není jiné. Děti se vrátily z prázdnin do školních lavic a rodiče pro ně hledají nové kroužky a pohybové aktivity, nabídka aktivit je široká, ale určitě by jedna z voleb měl být aktivní pohyb. Jakýkoliv. Možná s lehkou nadsázkou lze říci, že úroveň fyzické zdatnosti naší populace klesá přímo úměrně s přibývajícími moderními mobilními a digitálními zařízeními v rodinách a domácnostech. Dříve bývalo standardem, že rodiče po večerech naháněli ratolesti domů, dnes je bohužel častým standardem v rodinách vyhánění potomků za pohybem.

A když už pohyb, tak by to rozhodně chtělo něco, co děti baví a bude co nejvíce všestranné. Zrovna takové je právě taekwondo ITF. Bojový sport s více než 30 letou historií v ČR, která jasně říká, že trenéři a instruktoři v 37 sdružených školách na téměř 180 místech v celé ČR již vědí, jak na to. Praxe a zkušenost, kterou mají a více než 30 tisíc cvičenců, kteří měli možnost se s českým pojetím taekwonda ITF seznámit od roku 1987, jsou nenahraditelné. Díky propracovanému systému výuky a několika soutěžním disciplínám, je taekwondo ITF velmi všestranné a každý věk si v něm najde svoji oblast, kde se může uplatnit. Mladší ročníky si budou libovat v hrách s prvky bojových umění a budovat první pohybové návyky, starší děti pak začnou poznávat sebe-disciplínu a učit se ovládat své tělo a mysl, juniorský věk a mladí sportovci a rodiče si užijí sportovní boj, sebeobranu, speciální techniky, starší ročníky si pak pilují techniku v sestavách a sílu v disciplíně wiryok – v silovém přerážení. Prostě pro každého a v každém věku něco.

Nepěstujeme rváče, ale sebevědomé a zdravé jedince, kteří by měli kráčet cestou bojovníka, pěstovat své „DO“. Zásady a slib taekwonda ITF, které formují charakter, fyzické cvičení a trénink, které formují a zocelují naše tělo. A návdavkem skvělá parta, zábava, nová přátelství, poznávání nových zemí, cestování – myšlenek zakladatele originálního korejského taekwonda generála Choi Hong-Hi je spousta, ani dlouhý článek by na to nestačil. Lepší je přijít se podívat do tělocvičny, zažít originální korejské taekwondo ITF na vlastní kůži. Tak neváhejte, začátek nového školního roku je ten pravý čas k tomu, abyste se přidali k více jak 30 tisícům lidí, kteří již měli možnost se s českým taekwondem ITF seznámit. Když budete pilní a budete chtít, můžete si zacvičit s mistry Evropy, světa nebo třeba s originálním korejským velmistrem Hwangem Ho‑jongem. Stačí chtít, ostatní už Vás naučíme – tak dorazte za námi na 178 míst v ČR, kde cvičíme. Začněte i Vy psát svůj příběh se jménem taekwondo ITF.

Jan Weidlich
Propagační oddělení
MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI