Bulletin svazu

Zásady taekwonda v praxi

16. 2. 2021 Marek Lazor

Lidí s dobrým srdcem není nikdo dost! Jedním z nich je bezpochyby i David Povýšil (21), který je dost možná nejmladším tramvajákem v Praze.

Když se „svou“ devítkou zastavil ve středu 10. 2. 2021 na zastávce Lipanská na Žižkově, všiml si, že u přechodu čeká stařenka s bílou holí. Neváhal, z vozu vystoupil a přispěchal jí na pomoc. Převedl ji přes přechod a pomohl jí až do tramvaje, kterou se potřebovala svézt. Jeho dobrý skutek zachytila kamera v tramvaji.

Že má srdce na pravém místě, prokázal tramvaják David, který ten den jako obvykle řídil tramvaj na lince číslo devět. Zhruba v 9:45 dopoledne zastavil na zastávce Lipanská na Žižkově, kde přistoupilo několik cestujících. Už už chtěl zavřít dveře a pokračovat dále na Husineckou, když si na protější straně u přechodu všiml ženy s bílou holí.

„Paní tak nejistě vkročila do vozovky a zase zpět. Nebylo o čem přemýšlet, vystoupil jsem a šel jí pomoci,“ popsal Blesku David. Rychle přeběhl na druhou stranu a podal stařence ruku, ta ji s radostí přijala. David ještě mávl na tramvaj přijíždějící z druhé strany, jejíž řidič zastavil a nechal dvojici přes přechod přejít.

„V jejím hlase byla slyšet úleva, paní jsem dovedl rovnou do vozu, chtěla se se mnou svézt,“ uvedl David, který je dost možná nejmladším tramvajákem v Praze. „Byl to můj sen, kurz jsem dělal hned ve 20, státní zkoušku pak samozřejmě v 21, což je věkový limit pro získání oprávnění. Práci dělám rok, za pár dní mi bude 22,“ popsal.

Skromně si stojí za tím, že stejně by se v podobné situaci zachoval každý člověk. „Já to jen zachytil na kameru. Potrpím si na prozákaznický servis a snažím se dělat, co je v mých silách,“ dodal na závěr.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/669332/dojemne-video-tramvajak-david-21-vystoupil-z-kabiny-a-pomohl-pres-prechod-nevidome-starence.html

A my k tomuto článku přidáváme, že se jedná o držitele 3. danu v taekwondu ITF a člena naší sdružené školy Taekwon‑Do ITF Ge-baek Hosin Sool.

Bude nám ctí také předat Davidovi za tento skutek v nejbližší době poděkování Českého svazu Taekwon‑Do ITF za naplňování slibu a zásad taekwonda v praxi.

Věříme, že takovéto příkladné chování je vlastní všem našim členům.

Ing. Marek Lazor
prezident Českého svazu Taekwon‑Do ITF
MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI