Testy ze specializace pro žadatele o trenérskou licenci

Jedním z požadavků pro získání trenérské licence Českého svazu taekwon‑do ITF může být i úspěšné složení testu ze specializace taekwondo ITF (tzv. odborného testu). Zde si tento test můžete vyzkoušet kolikrát chcete.

Chcete se stát kvalifikovaným asistentem instruktora nebo dokonce instruktorem?
Všechny potřebné informace naleznete ve směrnici č. 4.

Test pro 3. trenérskou třídu (licence C) obsahuje 60 otázek z teorie taekwonda ITF na 1. dan. Pro úspěšné složení testu musíte mít správně alespoň 50 odpovědí. Tento test mohou dle svého uvážení využít mezinárodní instruktoři při školeních žadatelů o 3. trenérskou třídu.

Test pro 2. trenérskou třídu (licence B) obsahuje 60 otázek z teorie taekwonda ITF na 1. dan a 10 otázek z teorie taekwonda ITF na 2. dan. Pro úspěšné složení testu musíte mít správně alespoň 60 odpovědí, avšak v otázkách na 2. dan můžete mít maximálně 2 chyby. Tento test je povinný pro žadatele o 2. trenérskou třídu. Máte-li zájem o složení testu, přečtěte si informace.

Všechny správné odpovědi je možné najít v bateriích testových otázek, které naleznete mezi výukovými materiály v podkladech ke školení trenérů. Při studiu Encyklopedie taekwonda (obzvláště starších vydání nebo neoficiálních českých překladů) mějte na paměti, že některé informace nemusí být aktuální nebo správné. Případné dotazy a nejasnosti konzultujte s Technickým oddělením.

Písemný test

Písemný test je určen k ručnímu vyplnění a vyhodnocení. Každý vygenerovaný test obsahuje jiné otázky, náhodně vybrané z baterie testových otázek.

Chcete-li test pouze na 3. trenérskou třídu, posledních 10 otázek pro 2. trenérskou třídu nevyplňujte, případně je vynechte už při tisku. Klíč pro vyhodnocení testu je na poslední straně.

Online test

Online test je stejný jako písemný test, ale vyplňuje a vyhodnocuje se přímo v prohlížeči. Každý vygenerovaný test obsahuje jiné otázky, náhodně vybrané z baterie testových otázek.

Pro vyplňování testu není potřeba připojení k Internetu. Test se dá pohodlně vyplňovat i na mobilním telefonu či tabletu.

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI