Bulletin svazu

2. kolo Poháru Českého svazu taekwon‑do ITF

2. 11. 2023 Jan Weidlich

V sobotu 21. 10. 2023 se v pražských Řepích uskutečnilo 2. kolo Poháru Českého svazu taekwon‑do ITF. Soutěže podporované Magistrátem hl. města Prahy se zúčastnilo 255 závodníků a závodnic z 22 výprav ze všech koutů České republiky. Soutěžilo se ve dvou sportovních disciplínách – v technických sestavách a ve sportovním boji.

Nejpočetnější výpravou byla skupina bojovníků z pražské školy Sonkal, která přivezla 35 závodníků,
a následovaly ji klub KWANG MYONG z Roztok u Prahy (26) a kolínská Silla (21).

V dopoledních hodinách započali soutěž žáci a junioři, odpoledne dominovala soutěži seniorská skupina závodníků. Již v půl třetí odpoledne proběhla první část vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců. Jak to dopadlo pro věkovou kategorii žáci a žákyně?

Nejúspěšnější mladší žákyně – Natálie Strnadová z jihočeské školy NOMO; 1 – 0 – 0
Nejúspěšnější mladší žák – Filip Koziar z Frýdku-Místku; 1 – 1 – 0
Nejúspěšnější starší žákyně – Eva Lejsková z Velešína; 2 – 0 – 0
Nejúspěšnější starší žák – Lukáš Macháň z Brna; 2 – 0 – 0

Odpolední várka vzájemných utkání byla ve znamení juniorů a juniorek, ale hlavně seniorských kategorií, ti nejlepší z nich pak byli vyhlášeni v samém závěru soutěže:

Nejúspěšnější mladší juniorka A – brněnská Eliška Trčková; 2 – 0 – 0
Nejúspěšnější mladší juniorka B – Andrea Vacková z pražského Sonkalu; 1 – 1 – 0
Nejúspěšnější mladší junior A – Nguyen Hoang Quan ze školy GE-BAEK; 2 – 0 – 0
Nejúspěšnější mladší junior B – Samuel Pfeifer z pražského Sonkalu; 1 – 1 – 0
Nejúspěšnější starší juniorka A – Tereza Simandlová z pražské školy Sonkal; 1 – 1 – 0
Nejúspěšnější starší juniorka B – Aisha Smudková z Velešína; 1 – 1 – 0
Nejúspěšnější starší junior A – Tadeáš Dobrovolný z jihočeské školy Tong-il; 2 – 0 – 0

Technická kategorie B – Jan Sedlář ze školy NA-MU; 1 – 0 – 0

Závěrečným vyhlášením nejúspěšnějších škol byla soutěž v pozdních odpoledních hodinách ukončena. A které školy si rozdělily stupínek vítězů v hodnocení overall? Nejúspěšnější byla pražská škola Sonkal, stříbrnou příčku vybojoval Frýdek – Místek a z bronzu se zaslouženě těšila středočeská Silla.

Všem děkujeme za hladký průběh soutěže, sportovního ducha a dobrou náladu a těšíme se na další soutěže Českého svazu taekwon‑do ITF. Třeba zrovna na MČR DAN, které nás čeká ve dnech 17.–19. 11. 2023 ve středočeském Nymburce, na které vás všechny srdečně zveme.

Za fotografie z pohárové soutěže, které můžete najít ve svazové fotogalerii, děkujeme svazovému fotografovi Kamilu Tihelkovi, za informace na sociálních sítích a zajištění online přenosů děkujeme svazovému mediálnímu týmu.