Bulletin svazu

Předvánoční taekwondistický čertovský fičák

6. 12. 2022 Ondřej Vrábel

Hala sportovního centra v Praze Řepích hostila již sedmý ročník pohárové soutěže Ataxon taekwon‑do Open – Čertovský pohár. Po loňském covidovém ročníku bylo velmi příjemné řešit pouze běžné provozní záležitosti, a ne jak ochránit účastníky a být v souladu s neustále se měnícími opatřeními. Ale minulost je minulostí a pojďme se věnovat právě skončenému ročníku.

Ještě pět dnů před uzávěrkou přihlášek to vypadalo na komornější počty soutěžících, nicméně víkend a poslední den byl zdrcující závěr. Přihlášeno bylo 323 soutěžících, ale do soutěže nastoupilo jen 291, protože 10% vyřadily různé nemoci. Krátce po 10. hodině se početné startovní pole vydalo na tatami k slavnostnímu nástupu a po složení slibu taekwonda se na šesti zápasištích rozběhla klání nejmladších účastníků, tedy mladších žáků a žákyň. Především žlutých pásků bylo opravu hodně a dostat se k cennému kovu znamenalo spoustu utkání a tím pádem i hodně nových zkušeností! Mladší vystřídali starší žáci a žákyně, po obědě i junioři a senioři. Každá věková skupina absolvovala nejprve sestavy a pak modré a vyšší pásky i sportovní boj. Proti jiným ročníkům byla zpestřením účast České reprezentace taekwon‑do ITF, resp. její juniorské části. I když se u naprosté většiny jejich oddíly účastnili také, tak zde byli v rámci tréninkové přípravy pod dohledem a instrukcemi reprezentačních trenérů.

Zmíněných šest zápasišť bylo v permanenci až do odpoledních hodin, kdy se soutěž smrskla na „pouhé“ čtyři, ale i tak jsme udrželi vysoké tempo a jeden zápas střídal druhý. Kdo se nedostal do haly, tak nemusel smutnit, protože mohl vše sledovat přes náš YouTube kanál a to bez jakéhokoliv výpadku. Vše si můžete pustit i ze záznamu. Velmi příjemným překvapením byl konec nedlouho po 18. hodině a když poslední ze sonkaláků opouštěl halu v 18:58, tak zavládla jednoznačně velká spokojenost.

Ti nejlepší ve svých kategoriích obdrželi originální čertovské medaile a na nejlepší jednotlivce čekaly poháry, dárkové poukazy Hayashi a rukavice Ataxon. Těmi se stali: